Hanzos dienose – daugybė naujovių

Hanzos dienose – daugybė naujovių

Paskelbė:

Jau antrąjį dešimtmetį Kaune vyksta didžiausia miesto šventė – Hanzos dienos. Šiemet ji truks 3 dienas ir sukvies atlikėjus bei žiūrovus ne tik iš Kauno ir visos Lietuvos, bet ir iš užsienio.

VIDURAMŽIŲ RITERIAI, TURGUS, DROŽYBA
Gegužės 19, 20 ir 21 dienomis Kaunas prisimins Hanzos laikus. Kauno pilies zona virs viduramžių miestu su riterių stovyklomis, mokyklomis, turnyrais, žaidimais, amatininkų kaimeliu, koncertais ir įvairiomis pramogomis. Kitos šventės erdvės, išsidėsčiusios per visą senamiestį, prisipildys džiazo, roko, bardų, orkestrinės, chorinės ir liaudies muzikos garsais, vaizdiniais bei atrakcijomis.

Į tarptautinį riterių turnyrą Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti žada susirinkti dešimtys riterių iš visos Europos. Turnyras vyks pagal tarptautines riterių turnyrų taisykles. Festivalio metu Vilniaus gatvėje vyks gyvų skulptūrų festivalis – „Gyva gatvė“, o prie Kauno rotušės, centrinėje miesto aikštėje šurmuliuos turgus-mugė-degustacija. Mugėje dalyvaus tik ypatingus, autentiškus ir tradicinius gaminius pristatantys ūkininkai ir amatininkai, pelnę Lietuvos tautinio paveldo ženklą.

Šalia tako prie Neries upės įsikurs medžio drožėjų kūrybinė stovykla „Puošiam Kauną“. 7 profesionalūs drožėjai (M.Būga, R.Kieliauskas, A.Teresius, R.Užbravis, A.Jasiulionis, L.Saladis, A.Vaištaras) atviroje erdvėje greitojo drožimo varžybose per 3 dienas padarys po medinę skulptūrą, kurios papuoš kurią nors miesto erdvę. Taip pat vyks ir blic turnyrai.

ŠVENTĘ VAINIKUOS M.LEVICKIO ŠOU

Santakos parke per Hanzos dienas numatyta sukurti jaukią jaunimo ir šeimų erdvę, o Vilniaus g. vakarais nuotaiką kels ZIP FM didžėjai ir šokėjai. Šalia Šeimų pievos veiks virtuvė „Open Kitchen“ bei 20 skirtingų atrakcionų iš užsienio.

Hanzos dienų koncertinėje programoje – nuo klasikos bei viduramžių menestrelių iki sunkesnio folk metalo ir džiazo. Pagrindinė šventės scena bus įrengta Kauno pilies lomoje (nuo Papilio g. pusės), kus koncertuos visas būrys Lietuvos atlikėjų („Thundertale“, „Žalvarinis“, „Gin Gas“ bei svečiai iš užsienio. Gegužės 19 dieną 22 val. pagrindinėje scenoje šventę atidarys žinoma viduramžių muzikos grupė „Corvus Corax” (Vokietija). Čia taip pat gros „DaGamba“ (Latvija), „De Phazz“ (Vokietija), o sekmadienio vakaro pagrindiniu akcentu taps akordeono virtuozo Martyno Levickio šou.

Parengta pagal Kauno savivaldybės informaciją.

Komentuoti

Your email address will not be published.