Keturių miestų moksleiviai apie smurtą šeimose diskutavo ir žinias gilino viktorinose

Keturių miestų moksleiviai apie smurtą šeimose diskutavo ir žinias gilino viktorinose

Paskelbė:

Keturi miestai, šeši renginiai jaunimui ir apie 200 dalyvių. Tokius per savaitę trukusį renginių ciklą pasiektus rezultatus skelbia VšĮ Socialinės partnerystės centras komanda, penktadienį surengusi paskutinius du suplanuotus susitikimus su Utenos ir Kavarsko moksleiviais. Šie renginiai yra visame pasaulyje vykstančios tarptautinės akcijos „16 dienų be smurto“ dalis. 

Praėjusį penktadienį, lapkričio 27 d., Vilniuje prasidėjęs nevyriausybinės organizacijos inicijuotas renginių ciklas „Smurtui artimoje aplinkoje – ne!“ šiandien, gruodžio 4 d. baigėsi susitikimais su Utenos Aukštakalnio progimnazijos ir Kavarsko kultūros centro jaunimu. Jiems surengtos viktorinos, diskusijos, organizuoti specialūs žaidimai gilinantis į Lietuvai itin skaudžią problemą – smurtą artimoje aplinkoje.

„Išmokom labai daug. Sužinojom, kokie yra smurto mastai prieš moteris, kiek smurtaujama prieš vaikus. Užsiėmimas buvo naudingas mums visiems – tam, kad ateityje būtų kuo mažiau smurto artimoje aplinkoje atvejų“,– sakė penktadienį Utenos Aukštakalnio progimnazijoje vykusiame užsiėmime dalyvavusi septintokė Austėja Norkūnaitė. Mergina pasidžiaugė, kad galėjo dirbti komandoje ir pasitarti su klasiokais, kaip smurto problemą būtų galima spręsti.

Šiuo projektu, į kurį pavyko įtraukti net keturių Lietuvos miestų moksleivius, siekta pagilinti jaunimo žinias apie smurto artimoje aplinkoje apraiškas, teisines pasekmes ir gresiančią atsakomybę smurtautojui, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, skatinti jaunimą netoleruoti smurtinio elgesio.

Naudojant neformalaus ugdymo metodus, tokius kaip viktorinos, kūrybinės užduotys, darbas grupėse, norėta paskatinti moksleivius nelikti abejingais smurto artimoje aplinkoje problemai ir patiems ieškoti būdų, kaip ją būtų galima spręsti.

Pirmasis seminaras smurto artimoje aplinkoje tema surengtas Vilniaus „Versmės“ katalikiškoje gimnazijoje lygiai prieš savaitę – lapkričio 27-ąją. Vėliau renginiai persikėlė į laikinąją sostinę – įvyko du susitikimai su Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos bei Kauno Pilėnų pagrindinės mokyklos jaunimu. Dar viena viktorina organizuota Vilniaus Naujininkų mokyklos moksleiviams.

Su jaunais žmonėmis dirbanti centro komanda projektą parengė norėdama prisijungti prie tarptautinės akcijos „16 dienų be smurto“, vykstančios lapkričio 25-gruodžio 10 d. visame pasaulyje. Lietuvoje šią akciją koordinuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, ji finansuoja ir šį jaunimo ugdymui skirtą projektą.

xxx

Vilniuje įsikūręs Socialinės partnerystės centras su jaunais žmonėmis dirba jau daugiau nei 15 metų. 1997-aisiais įsteigtos viešosios ne pelno siekiančios organizacijos pagrindinės veiklos – prevencijos projektai vaikams ir sudėtingose situacijose esančioms šeimoms, pagalba vaikams ir jauniems žmonėms, kurie dėl įvairių rizikos veiksnių (pavojingos bendraamžių aplinkos ir netinkamos mokyklos, bendruomenės ar šeimos įtakos) gali būti linkę smurtauti, elgtis netinkamai, pradėti vartoti narkotines medžiagas.

Socialinės partnerystės centras veiklas organizuoja kartu su savanoriais, ugdo pilietinį dalyvavimą, skatina socialinę įtrauktį, prisideda prie vaiko teisių užtikrinimo, nediskriminacijos skatinimo, teikia atsakingo ir prasmingo laisvalaikio paslaugas vaikams ir jaunimui.

Komentuoti

Your email address will not be published.