Lietuviai atrado naują verslo nišą – darbo drabužių nuomą

Lietuviai atrado naują verslo nišą – darbo drabužių nuomą

Paskelbė:

Pirkti ar nuomotis? Šį klausimą įmonės retai užduodavo kalbant apie darbo drabužius, nes juos buvo įpratusios įsigyti. Tačiau jauna Lietuvos bendrovė „Šiaurės banga“ įsitikino, kad darbo drabužių nuoma – puiki verslo niša. „Iki šiol lietuviško kapitalo bendrovės į šią sritį nėjo – mes esame pirmieji, į darbo drabužius pažvelgę ne kaip į prekę, o kaip į paslaugą“, – teigė „Šiaurės bangos“ direktorius Egidijus Rimas.

Įvairiose pramonės įmonėse „Šiaurės banga“ įrengia darbuotojams spinteles ir kiekvieną savaitę pasirūpina jų aprangos švara. Inovatyvi apskaitos sistema leidžia stebėti visus atliekamus veiksmus. Darbdaviams nebereikia samdyti papildomo etato rūbų skalbimui ir priežiūrai, o personalo drabužiai atitinka visus reikalavimus. Nuomojantis darbo drabužius, pristatomi individualiai darbuotojams pritaikyti modeliai, kurie atrodo solidžiai ir yra patogūs dėvėti.

Atitiko aukštus medicinos įstaigų standartus

„Šiaurės bangos“ vadovas bendrovės klientus skirsto į tris grupes.

Pirmajai priklauso tos, kurios privalo turėti specializuotus darbo drabužius ir juos prižiūrėti pagal reikalavimus: maisto pramonės, medicinos paslaugų įmonės ar įstaigos. „Sveikatos priežiūros įstaigos dažniausiai perka darbo drabužius ir skalbimo paslaugas atskirai, nes iki šiol nebuvo nuomotojų, kurie atitiktų itin aukštus joms keliamus higienos reikalavimus. Tačiau „Šiaurės banga“ gali patenkinti šį poreikį ir padeda keisti nusistovėjusį požiūrį į darbo drabužių pirkimą ir jų priežiūrą. Džiugu, kad šiame sektoriuje matome pokyčių ir pastebime, kad klientai jau patys teiraujasi dėl šios paslaugos “, – pasakojo E. Rimas.

Antrajai grupei jis priskiria įmones, kurios neturi griežtų aprangos taisyklių, bet jų veikla reikalauja ypatingos priežiūros: tai autoservisai, metalo apdirbimo ir kitos įmonės, dirbančios su itin tepiomis, audinį plėšančiomis, karštomis medžiagomis.

Trečioji grupė – tai savo įvaizdžiu bei darbuotojų aprangos švara besirūpinančios bendrovės, nusprendusios nuomoti specialius drabužius dėl saugumo, įvaizdžio, užtikrintos švaros ir nenorinčios prisiimti visų administravimo rūpesčių.

„Kaip ir bet kokia verslo sritis, „Šiaurės banga“ turi konkurentų, tačiau ji yra vienintelė tokio pobūdžio lietuviška įmonė, todėl išlaikyti lankstumą ir artumą klientams yra paprasčiau negu tarptautiniams šios paslaugos tiekėjams. Vystydami veiklą visoje Lietuvoje, galime efektyviau pasirūpinti savo klientais ir prisitaikyti prie jų skirtingų poreikių. Žinoma, tiek daug pasiekti būtų sunku be partnerių – profesionalių tiekėjų, kurių gaminiai bei žaliavos atitinka aukščiausius ar specifinius tarptautinius standartus. Siekiame išlaikyti ir stiprinti šiuos mūsų konkurencinius pranašumus“, – sakė E. Rimas.

Verslą pradėjo nuo skalbyklos

E. Rimas su partneriais verslą pradėjo nuo įprastų skalbimo paslaugų, kurias teikė Šiaulių regione. „Jau pirmaisiais veiklos metais nusprendėme žengti į darbo drabužių nuomą. Skalbimo paslaugos buvo apribotos regiono, o nuomos, atvirkščiai, leido aptarnauti klientus visoje Lietuvoje. Šiandien turime patogią ir po visą Lietuvą išvystytą logistiką, įmonė per pastaruosius metus išaugo beveik dvigubai. Esame dėkingi savo klientams, dėl kurių pasitikėjimo įmonė kasdien pasiekia vis geresnių rezultatų“, – kalbėjo įmonės vadovas.

Kiekvieną savaitę bendrovė pasirūpina beveik 100 bendrovių. Jos paslaugomis šiuo metu dažniau naudojasi vidutinės ir didelės įmonės. „Vis daugiau įmonių naudojasi nuomos paslaugomis. Dabar galime aptarnauti net medicinos sektorių, kuris iki šiol Lietuvoje neturėjo alternatyvų. Kol kas augame gana sparčiai ir planuojame, kad mūsų nuomojamų drabužių kas mėnesį bus tūkstančiu daugiau“, – atskleidė E. Rimas.

Komentuoti

Your email address will not be published.