Paroda „Moderni mokykla“ sukvietė visos šalies pedagogus

Paroda „Moderni mokykla“ sukvietė visos šalies pedagogus

Paskelbė:

Spalio 28-29 d. pirmą kartą Lietuvoje vyko renginys „Moderni mokykla“ – parodą ir seminarus aplankė daugiau kaip 800 šalies pedagogų. Modernioje Vilniaus Balsių pagrindinėje mokykloje vykusiame renginyje populiariausi buvo seminarai, kuriuose nagrinėtas kalbų ir kūrybiškumo ugdymas.

Per dvi dienas parodą ir seminarus aplankė daugiau kaip 800 dalyvių iš įvairių šalies darželių, mokyklų, gimnazijų ir kitų švietimo įstaigų. Gausiausiai renginyje dalyvavo Vilniaus ir Kauno pedagogai, taip pat apsilankė švietimo atstovų grupės iš Alytaus, Klaipėdos, Pagėgių, Palangos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilkaviškio mokymo įstaigų. Gausiausias kolektyvas atvyko iš Kauno Šv. Pranciškaus mokyklos.
Parodą organizavo raštinės reikmenų įmonė „Biuro pasaulis“ ir viena moderniausių šalyje Balsių pagrindinė mokykla. Parodoje surengta daugiau kaip 30 skirtingų seminarų ciklas pedagogams aktualiomis temomis, pristatytos mokymo procesą palengvinančios technologinės ir technikos naujovės. Ypač daug dėmesio sulaukė interaktyvieji ekranai, planšetiniai kompiuteriai, apdovanojimų prizai, šiuolaikiniai raštinės reikmenys ir kavos naujienos.

Renginio vieta pasirinkta neatsitiktinai: Balsių mokykla – viena pirmųjų po Nepriklausomybės atkūrimo šalyje pastatytų mokyklų. Joje didelis dėmesys skiriamas informacinėms technologijoms, modernioms mokymo metodikoms.

Daugiausiai dėmesio parodoje sulaukė paskaitos, kuriose buvo nagrinėjamas kalbų ir kūrybiškumo ugdymas, pavyzdžiui, „Raštingumo problema: rašybos mokymasis kompiuteriniais žaidimais“ (vedė kalbininkė dr. Rita Miliūnaitė), „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kalbos ir loginio mąstymo ugdymas žaidžiant“ (bendrovė „Gudragalvis“), „Kuriame ir žaidžiame. Kūrybiškumo ugdymas pradinėse klasėse“ (Lietuvos vaikų ir jaunimo centras), „Ar galime pasimokyti iš Suomijos mokyklų sėkmės?“ (dr. Valentina Dagienė). Daug dėmesio sulaukė paskaitos, kuriose buvo pasakojama apie robotiką ir skulptūrų gamybą iš druskos bei „Microsoft Lietuva“ seminarai.

„Renginyje dalyvavę mokytojai teigė, kad paskaitos buvo įdomios ir naudingos, o laikas parodai – tinkamas, nes buvo suderintas su moksleivių atostogomis. Kitais metais planuojame įtraukti dar įvairesnių temų, – žada vienas parodos organizatorių, įmonės „Biuro pasaulis“ generalinis direktorius Artūras Tuminas.

Pasak jo, švietimo atstovai negailėjo pagyrų ir parodos vietai – Balsių mokyklai, kurioje gausu inovacijų. Šios mokyklos direktorė dr. Loreta Kačiušytė-Skramtai teigė, kad parodos naudą patvirtino ir Balsių mokyklos mokytojai, ir kitų mokyklų atstovai.

„Mokytojai seminaruose pasisėmė naujų idėjų, turėjo galimybę pamatyti ir patys išbandyti įvairias naujoves – to dažnai neįmanoma padaryti kitose didelėse parodose. Pedagogai, išbandę naujas ugdymo priemones, galėjo išsiaiškinti, kurios jų naudingiausios, ir rekomenduoti jomis naudotis ugdymo įstaigai, atnaujinti turimas“, – teigė dr. L. Kačiušytė-Skramtai.

Comments are closed.