Pasaulį užkariavęs turkų serialas „Tūkstantis ir viena naktis“ – pagaliau Lietuvoje

Pasaulį užkariavęs turkų serialas „Tūkstantis ir viena naktis“ – pagaliau Lietuvoje

Paskelbė:

Netrukus Lietuvos žiūrovai išvys jaudinančią, visą pasaulį užkariavusią turkų dramą „Tūkstantis ir viena naktis“, kurią nuo balandžio 2 dienos rodys LNK televizija.
 
Visose šalyse, kuriose buvo rodomas serialas „Tūkstantis ir viena naktis“ susilaukė fenomenalios sėkmės ir sumušė visus žiūrimumo rekordus. Serialas visur tapdavo pačia žiūrimiausia programa. Serbijoje ir Kroatijoje jis buvo vadinamas pačiu įdomiausiu serialu, kada nors parodytu per TV. Čia kilo bumas naujagimius vadinti Šecherezadomis ir Onurais. Stambule buvo rengiamos itin populiarios ekskursijos į tas vietas, kur serialas buvo filmuojamas, į jas plūsdavo turistai iš Vidurio ir Rytų Europos. Graikijoje net serialo kartojimas pritraukė daugiau nei 40% žiūrovų, Makedonijoje jį žiūrėjo daugiau nei 80% žiūrovų.
 
Šis serialas buvo rodomas Azerbaidžane, Bulgarijoje, Kroatijoje, Arabų pasaulyje, Rumunijoje,  Makedonijoje, Serbijoje, Graikijoje, Juodkalnijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Slovėnijoje, Kosove, Slovakijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Kazachstane ir Ukrainoje.
 
„Tūkstantis ir viena naktis” buvo sukurtas patyrusios komandos, dirbusios kartu daug metų, todėl nenuostabu, kad jis vadinamas vienu įtikinamiausių visų laikų serialų.
 
„Tūkstančio ir vienos nakties“ istorija prasideda tuo, kad nepaisydama įnirtingo šeimos pasipriešinimo Šecherezada Evlijaoglu išteka už Ahmeto, kilusio iš patriarchalinės šeimos, ir pagimdo jam sūnų. Kai sūnui Kanui sueina vos vieneri, Ahmetas žūva autoavarijoje. Tuomet ir prasideda Šecherezados kova už išlikimą. Netrukus jauna našlė sužino, kad jos sūnelis Kanas serga leukemija, ir bet kokia kaina stengiasi gauti pinigų jo gydymui. 
 
Šecherezada yra talentinga architektė, ji dirba „Binyapı“ statybos kompanijoje, kurios savininkai – Onuras Aksalis ir Keremas Inceoglu. Šecherezada bando surinkti 200 tūkst. dolerių sūnaus Kano gydymui. Jos sūnui reikia persodinti kraujo čiulpus, Azerbaidžane rasta tinkama donorė, vienintelė kliūtis – pinigai. Pirmiausia Šecherezada kreipiasi į savo turtingą uošvį poną Burhaną, tačiau jis padėti atsisako. Prašymas bankui suteikti jai paskolą irgi sulaukia neigiamo atsakymo.
 
Jaunoji moteris pasiryžusi viskam, kad tik išgelbėtų sūnų, todėl kreipiasi pagalbos į vieną iš jaunų ir simpatingų „Binyapi“ kompanijos savininkų. Jos viršininkas Onuras Aksalis – sėkmingas verslininkas, teigiantis, kad negali pakęsti moterų, tačiau slapta žvilgčioja į Šecherezadą. Kai ji, griebdamasi paskutinio šiaudo, kreipiasi pagalbos į jį, Onuro pasiūlymas apverčia jos gyvenimą aukštyn kojom ir amžiams jį pakeičia. Onuras pažada duoti jai pinigų, jeigu ji sutiks su juo praleisti vieną naktį.
 
Po tos nakties Šecherezada visiškai užvaldo jo mintis. Onuras organizuoja verslo kelionę į Dubajų, kad galėtų pabūti su ja vienas. Dubajaus viešbučio lifte jis pakartoja savo vienos nakties pasiūlymą, tik šįkart sumą padvigubina. Labai supykusi ir pasibjaurėjusi Šecherezada pasiūlymą atmeta. Ji suvokia, kad Onuras nepamirš to, kas tarp jų įvyko, ir nusprendžia bėgti – ieškosi naujo darbo. Tuo tarpu Onurą vis labiau graužia gėdos jausmas, kad jis pateikė Šecherezadai tokį negarbingą pasiūlymą.
 
Graužiamas sąžinės ir gailėdamasis savo pasiūlymo, Onuras bando Šecherezadai įrodyti, kad ji išties jam labai brangi. Jis pradeda suvokti, ką privertė ją išgyventi profesine ir asmenine prasme, ir vis labiau prie jos prisiriša.
 
Įsitikinęs, kad be jos gyventi nebegalės, Onuras prašo Šecherezados tekėti už jo ir maldauja suteikti jam galimybę įrodyti jo meilę. Santuoką palaiminti atsisako ir Onuro motina.  Be to, jo partneris Keremas atskleidžia Onuro ir Šecherezados paslaptį. Kalbos, kad jie buvo susitarę dėl vienos nakties nuotykio už pinigus, priverčia juos skirtis.
 
„Tūkstantis ir viena naktis“ – jau nuo balandžio2-osios,  antradienio, darbo dienomis, 15 val. per LNK.

 

Gediminas Malaškevičius

Comments are closed.