“Queen” gerbėjus pribloškė – kerėjo ne tik muzika, bet ir techniniai sprendimai

“Queen” gerbėjus pribloškė – kerėjo ne tik muzika, bet ir techniniai sprendimai

Paskelbė:

Penktadienio vakarą Kauno “Žalgirio” arena “lūžo” ir “sproginėjo” nuo gyvo garso, emocijų, gerbėjų kiekio, efektų solidumo, šokių ir daugybės kitų dalykų, kuriuos muzikos mylėtojams padovanojo legendinė grupė “Queen”. Pasiklausyti bene labiausiai legendomis apipintos roko muzikos grupės susirinko neįtikėtinas skaičius neabejingųjų “Queen” kūrybai.

Tai, kad “Queen” pasirodymas bus vienas įspūdingiausių, iki šiol rengtų Lietuvoje, byloje kelios techninės detalės – vakar vėlai naktį didžiausią šalyje „Žalgirio“ areną apsupo 19 sunkiųjų tralų, kuriais buvo atgabenta legendinės britų roko grupės koncertui reikalinga garso ir šviesos aparatūra. O į koncertą atvykusi publika arenoje išvydo didžiulę keliaaukštę sceną, virš jo pakibusį įspūdingą lenktą ekraną, šviesų kupolą, LED takus, vaizdo projektorių. Visa tai tarsi susijungė į modernią visumą, demonstruojančią naujausių technologijų galimybes.

Jaunas ir talentingas amerikiečių dainininkas Adamas Lambertas bei originalios sudėties grupė “Queen” publikai pasirodė kiek po 20 val. bei išsyk susirinkusius panardino į daugybę metų gerai žinomos muzikos jūrą.

Įspūdingus kostiumus A. Lambertas keitė kelis kartus per koncertą. Scenoje netrūko ir dainas iliustruojančių efektų. Pavyzdžiui, įpusėjus koncertui prieš publikos akis iškilo žmogaus veido skulptūra, kurią vakaro žvaigždė pavadino Fredžiu, matyt, turėdama omeny Fredį Merkurį, su kuriuo “Queen” istorija bus siejama visada. Atlikdamas dainą “Biycle Rce” jis dviračiu su gėlių prikrautu vežimėliu scenoje apsuko kelis ratus.

Tą akimirką, kai A. Lambertas kreipdavosi į publiką, minia itin atidžiai suklusdavo ir visus pasisakymus palydėdavo ovacijomis. Itin audringai sutikti legendiniai “Queen” nariai gitaristas Brianas May ir būgnininkas Rogeris Tayloras.

“Su jais dirbu jau penkerius metus ir vis dar negaliu atsigėrėti”, – patikino A. Lambertas.

B.May publiką pakerėjo ir pristatydamas solinį numerį, kurį publika, nušvietusi areną švieselėmis, dainavo kartu su atlikėju. Prieš tai “Queen” narys pademonstravo ir lietuvių kalbos žinias, pasisveikindamas su Lietuva, Kaunu bei pasiteiraudamas, kaip sekasi.

Pasaulyje parduota per 300 milijonų “Queen” įrašų, ji yra pelniusi neįtikėtiną skaičių pačių svarbiausių apdovanojimų, daugybė jos albumų ir kūrinių pasiekė aukščiausias „topų“ vietas. Gausybė ištikimų gerbėjų, kurie „Queen“ žavisi ir šiandien, įrodo – tai viena žymiausių visų laikų grupių. 1990 m. grupei buvo įteiktas specialus apdovanojimas už nuopelnus britų muzikai, o 2001 m. „Queen“ buvo įtraukta į „Rock‘n‘rollo šlovės muziejų“. Net ir po tragiškos vokalisto Freddie Mercury mirties „Queen“ išlieka vienu labiausiai mylimų muzikos kolektyvų. Pastaruosius keletą metų grupės vokalistas yra jaunas ir talentingas amerikiečių dainininkas Adamas Lambertas, išgarsėjęs dar prieš „Queen“ kvietimą prisijungti.

Ištraukos iš „Queen“ koncerto: http://bit.ly/2saql5A

Originalios grupės „Queen“ sudėties gitaristas Brianas May, būgnininkas Rogeris Tayloras ir Adamas pirmą sykį kartu pasirodė 2009-aisiais – muzikinio TV šou „American Idol“ finale. Po to jie kartu grojo „MTV Europe“ muzikos apdovanojimų ceremonijoje. Netrukus A.Lambertas tapo nuolatiniu „Queen“ pasirodymų dalyviu. 2012 ir 2013 metais grupė su juo surengė keletą didelių koncertų, pasirodė televizijoje, surengė gastroles JAV, į kurių koncertus buvo išpirkti visi bilietai. Metus jie baigė Londone – ypatingu pasirodymu greta garsiojo Big Beno. Per „BBC“ televiziją šį koncertą stebėjo daugiau nei 12 milijonų žiūrovų. 2015-ųjų pradžioje grupė koncertavo Europoje, rudenį apsilankė Pietų Amerikoje. Čia „Queen“ ir Adamas Lambertas surengė milžinišką pasirodymą Brazilijoje – festivalio „Rock In Rio“ atidaryme, kuriame „Queen“ grojo ir prieš tris dešimtmečius, 1985-aisiais. Prieš 30 metų grupė surengė du koncertus festivalyje, kuriuos stebėjo 500 tūkstančių žmonių.

Vienintelį Baltijos šalyse vyksiantį „Queen“ koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“, šiemet surengsiantis populiaraus mūsų scenos atstovo „Daddy Was A Milkman“ koncertą ir Radistų 10-mečiui skirtą „Radistai Live Arena Show“.

Komentuoti

Your email address will not be published.