Šį savaitgalį Birštone svarbiausias žodis – džiazas

Šį savaitgalį Birštone svarbiausias žodis – džiazas

Paskelbė:

Penktadienio vakarą Birštone prasidėjo tris dienas truksianti seniausia Lietuvoje džiazo šventė. Festivalis šiemet mini pilnametystę, vyksta jis kas dvejus metus. Pasak festivalio rengėjo, Birštono kultūros centro direktoriaus Zigmo Vileikio, „ta proga kurorte koncertuos daugiau kaip 20 džiazo kolektyvų, kurie pristatys spalvingą, pavasarinę nuotaiką kuriančią programą ir dar kartą užlies Birštoną džiazo ritmu”.

Festivalio pradžią paskelbė po ilgos pertraukos į Birštoną “padžiazuoti” vėl atvykęs Steponas Januška su kvintetu “JazzWay”. Po jų pilnutėlės Birštono kultūros centro salės aistras kaitino nuolatinis dalyvis, nuo 1980 –ųjų festivalio scenoje koncertuojantis, perkusininkas Gediminas Laurinavičius. Projektą “Gedas ir draugai” pristačiusius muzikantus salė palaikė audringais plojimais.Sumanymas pagroti savo ir klausytojų ilgesio stygomis buvo įvertintas itin palankiai. Brandžių muzikantų pasirodymą šį kartą scenoje jaunatviškomis spalvomis praturtino Aistė Laurinavičiūtė ir Mantvydas Čiuplys.

Po petraukos festivalis nusidažė “Itališkomis džiazo spalvomis”. Tai Vytauto Skudo ir Paolo Garbin suburtas kolektyvas, jau pernai Lietuvos scenose sulaukęs didelio palaikymo. Šiemet jie pristatė stilistiškai spalvingą melodingo džiazo programą.

Pirmąją festivalio dieną užbaigė Vilniaus džiazo orkestras. Nuolat kintantis kolektyvas Birštono džiazo šventės dalyvius nustebino dviem naujais veidais – užsienio atlikėjais vokaliste iš Brazilijos Denise Fontoura ir Deodato Siquir iš Mozambiko.

Įvertinti šių metų Birštono festivalio programos tradiciškai susirinko gausus būrys gerbėjų. Daugelis jų nuolatiniai džiazo muzikos renginių lankytojai, juos galima išvysti ir kituose festivaliuose ar koncertuose, kur skamba džiazas. “ Džiazas – ne vien muzika, tai bendra atmosfera: bendravimas,ore tvyranti nuotaika, draugai”,- tikino ne vienas paskutinį kovo savaitgalį nusprendęs praleisti Birštone.

Kuo šiemet Birštonas žavės klausytojus atvyko sužinoti ir po mėnesio vyksiančio „KaunasJazz“ festivalio sumanytojas Jonas Jučas bei meno vadovė, jo dukra Indrė Jučaitė.Džiazo muzika mėgavosi politikai, verslininkai, menininkai.

Džiazas neatsiejama šio kurorto dalis, tarsi viena iš gydomųjų procedūrų. Tokiai minčiai pritarė žinoma Kauno menininkė Irena Mikuličiūtė: “Labai mėgstu džiazą, labai… Jis padeda nusimesti nuo pečių metų ir rūpesčių kuprą. Klausydama šios muzikos, būdama čia, nejaučiu savo amžiaus. Šį festivalį gerbiu už jo demokratiją- ir scenoje, ir publikoje.”

Komentuoti

Your email address will not be published.