TARPTAUTINĖ ŽEMĖS ŪKIO PARODA „KĄ PASĖSI… 2013“

TARPTAUTINĖ ŽEMĖS ŪKIO PARODA „KĄ PASĖSI… 2013“

Paskelbė:

Aleksandro Stulginskio universitete balandžio 4 – 6 d. vyks Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2013“. Tai – aštuonioliktoji pavasarinė ir iš viso – trisdešimt šeštoji paroda rengiama Universitete. Dienraščio „Verslo žinios“ apklausų duomenimis jau daug metų žemės ūkio paroda „Ką pasėsi….“ yra didžiausia iš visų parodų, rengiamų Lietuvoje.

„Ką pasėsi… 2013“ dalyvaus 275 firmos, įstaigos, organizacijos, apie 300 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Dvylika firmų atvyks iš užsienio – Lenkijos, Danijos, Latvijos, Italijos. Apie 17 proc. dalyvių – parodos naujokai. Paroda „Ką pasėsi… 2013“ domisi ir lankytojai iš kaimyninių šalių – Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos.

Kaip ir kasmet, gausiausia parodoje bus žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms yra parengtas 30 200 kv. m. asfaltuotos dangos plotas. Įvertinant stambiosios technikos eksponavimo ypatumus, saugos reikalavimus, tokio pobūdžio ekspozicijoms ploto reikia dar bent 30 proc. daugiau. Dėl to, iš tradiciškai nusistovėjusių sektorių  į kitas vietas teko perkelti sodinukus.

Daug parodos „Ką pasėsi…“ eksponatų į Lietuvą atkeliauja tiesiai iš gamintojų, todėl parodos lankytojai pirmieji turi galimybę su jais susipažinti. Tai yra neabejotinas Lietuvoje jau 15-20 metų sėkmingai dirbančių žemės ūkio verslo kompanijų parodos įvertinimas.

 Naujausias technologijas parodoje pristatys fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei siūlančios firmos. Gausios bus vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos, trąšų ir augalų apsaugos priemonių, daržininkystės, sodininkystės ir gėlininkystės ekspozicijos.

Mokslo ir valdžios įstaigos, organizacijos ir kitas įvairias paslaugas bei smulkesnius produktus žemės ūkiui pristatančios firmos įsikurs paviljonuose. Kadangi norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau nei stacionariame paviljone yra vietos, teko ieškoti galimybių greta pastatyti laikiną, bet taip pat patogiai įrengtą, paviljoną. Jis bus šildomas, išklotas grindimis ir kilimu.

Pagrindiniame parodos paviljone įsikūrusioje Aleksandro Stulginskio universiteto ekspozicijoje bus ypač laukiamas jaunimas, norintis studijuoti šiame ilgametes tradicijas turinčiame Universitete. Tai puiki proga ne tik susipažinti su kasmet vis atsinaujinančiomis universiteto studijų programomis, bet ir galimybė pasikalbėti su pačiais dėstytojais, studentais, apžiūrėti universiteto miestelį.

Pagrindinė šiųmetinės parodos rėmėja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, švenčianti savo 20-metį, kvies visus ne tik apsilankyti jos erdviame stende ir gauti kompetentingas konsultacijas, bet ir dalyvauti nuotaikingoje fotosesijoje „LŽŪKT ir draugai“.

Žemės ūkio srityje dirbantys žmonės turi turėti daugybę įvairių gebėjimų ir įgūdžių. Todėl „Ką pasėsi…“ parodose nuolat vyksta įvairios varžybos, demonstravimai ir netgi šou. Ilgam įsiminė 2011 metais parodoje vykusi STIHL Timbersports parodomoji programa iš Olandijos, pademonstravusi neribotas benzininių pjūklų galimybes. Tais pačiais metais parodos lankytojų dėmesį ilgam prikaustė galingiausio Pasaulyje vikšrinio traktoriaus CASE IH QUADTRAC parodomieji važiavimai, pernai – JOHN DEERE traktorių su integruotomis automatinio valdymo sistemomis JDLink telematikos sistemomis demonstracija. Šiais metais parodoje savo sugebėjimus galės pademonstruoti suvirinimo įgūdžių turintys žmonės. Ilgametis parodos dalyvis UAB „Serpantinas“ organizuoja respublikinį „Suvirintojų meistriškumo konkursą“ ir kviečia dalyvauti jame visus užsiregistravusius tel. 8 45 50 81 85, 8 698 32  432.

Kaip ir kasmet, „Ką pasėsi… 2013“ lankytojų laukia ypač gausi šviečiamoji programa. Trisdešimt vienas seminaras apima pačias įvairiausias temas nuo geros patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros perspektyvų 2014-2020 metais. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių šilto būsto, kompiuterinio raštingumo, verslo finansavimo aktualijas. Besidominčius aplinkos grožiu turėtų sudominti seminaras „Šveicarų kraštovaizdžio architektūros bruožai“, kurį ves profesorius Michael Jakob iš Šveicarijos. Universiteto Centriniuose rūmuose veiks to paties pavadinimo nuotraukų paroda, skirta ir plačiajai publikai, ir specialistams.

Parodos lauko scenoje vyks nuotaikingi koncertai. Aplink sceną įsikursiančiame maitinimo komplekse bus galima ne tik sočiai ir skaniai pavalgyti, bet ir įsigyti maisto produktų iš pačių gamintojų.

Visų reginių, vyksiančių balandžio 4 – 6 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete, lankymas nemokamas.

Parodos darbo laikas 9 – 17 val.

Iki susitikimo Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2013“.

 

Parodos organizatoriai

Komentuoti

Your email address will not be published.